تفاوت میز بیلیارد و میز اسنوکر

زمانی که با دیدی حرفه ای تر و جزئی تر به این دو بازی جذاب نگاه کنیم، متوجه تفاوت های این دو می شویم. از اصلی ترین تفاوت های بازی بیلیار و اسنوکر، در میز و توپ آن هاست که منجر به تفاوت در قوانین بازی می شود. بنابراین در ادامه به تفاوت های اساسی دو میز و قوانین اسنوکر و بیلیارد خواهیم پرداخت.تفاوت های میز اسنوکر در مقابل میز بیلیاردبیلیارد و اسنوکر دو بازی متفاوت هستند و میزهایی که روی آنها بازی می‌شود نیز متفاوت است، اگرچه ممکن است برای افرادی که اطلاع ندارند، یکسان به نظر برسند. میز اسنوکر با میز بیلیارد تفاوت دارد زیرا بزرگتر است. همچنین توپ های استفاده شده کوچکتر، حفره ها (پاکت ها) باریک تر و سر حفره ها منحنی است. این باعث می شود به نظر رسد که اسنوکر، بازی چالش برانگیزتری نسبت به بیلیارد است.این دو بازی هر یک، دارای بعد جغرافیایی و فرهنگی متفاوتی نیز هستند. این توضیح می دهد که چرا بیلیارد در ایالات متحده آمریکا محبوب است، در حالی که اسنوکر بازی انتخابی در بریتانیا و کانادا، استرالیا، هند و همچنین خاورمیانه و اروپا است. اندازه رسمی مجاز برای یک میز بیلیارد برای بازی های منظم 8 فوت و برای بازی های مسابقات 9 فوت است، با ارتفاع 29-31 اینچ. در مورد اسنوکر، اندازه ها برای میزهای آمریکایی 10 فوت و برای میزهای بریتانیایی 12 فوت است.حفره های گوشه در مورد میزهای بیلیارد نسبت به حفره های کناری کوچکتر هستند، در حالی که در مورد اسنوکر این حفره ها نسبت به یکدیگر، یکسان هستند. علامت گذاری میز نیز برای دو بازی متفاوت است. در مورد میز بیلیارد، میزها با نقطه head and foot علامت گذاری می شوند و توپ راس رک در نقطه دوم قرار می گیرد. در یک میز اسنوکر علامت D پایین را نشان می دهد (در بیلیارد به نام head end شناخته می شود). یک رک از 15 توپ در بالا قرار داده شده است (در بیلیارد foot end گفته می شود). توپ‌های شماره ‌دار روی نقاط خاصی قرار می‌گیرند که پس از افتادن در داخل حفره ها، به آن نقاط بازگردانده می‌شوند.تفاوت توپ بیلیارد و اسنوکریک تفاوت کلیدی در تعداد توپ های استفاده شده است. اسنوکر از بیست و دو توپ استفاده می کند، از جمله یک توپ سفید که به توپ مهاجم معروف است. توپ های دیگر استفاده شده، پانزده توپ قرمز و یک زرد، قهوه ای، آبی، صورتی، سیاه و سبز است. قطر هر توپ 21/16 اینچ است. 

 

پیش از تشریح قوانین بیلیارد، قابل ذکر است که خود بیلیارد نیز به چند زیر مجموعه تقسیم می شود مانند بیلیارد کاروم، بیلیارد پول (مستقیم) و غیره. در بیلیارد کاروم فقط از سه توپ استفاده می‌کند که برای هر رنگ فقط یک عدد توپ می باشد: توپ‌ سفید، زرد و قرمز. هر دو توپ سفید و زرد می‌توانند به عنوان توپ مهاجم عمل کنند. قطر توپ ها 27/16 اینچ است. در بیلیارد پول، بسته به نوع بازی، تعداد توپ‌ها می‌تواند تغییر کند، با این حال مجموعه کاملی از توپ‌ها شامل شانزده توپ است که هر کدام 21/4 اینچ قطر دارند: هشت توپ تک رنگ با شماره یک تا هشت، هفت توپ با یک نوار رنگی با شماره 9 تا 15 و یک توپ سفید خالص.تفاوت قوانین اسنوکر و بیلیاردهر یک از بازی ها، دارای یک لیست جامع از قوانین اما با میزانی تغییر است. ایده اصلی در یک بازی بیلیارد کاروم کسب امتیاز به نام «شمار» با پرتاب توپ خود به نام کیو بال از روی دو توپ دیگر روی میز است.در اسنوکر، بازی ها به صورت فریم سازماندهی می شوند. بازیکن می تواند با به ثمر رساندن بیشترین امتیاز، یک فریم را برنده شود و از توپ نشانه برای به داخل حفره انداختن توپ های قرمز و رنگی استفاده کند. توپ های قرمز هر کدام یک امتیاز دارند،در حالی که توپ زرد دو امتیاز، سبز سه امتیاز، قهوه ای چهار امتیاز، آبی پنج امتیاز، صورتی شش امتیاز و سیاه هفت امتیاز ارزش دارند. قوانین تعیین می کنند که در یک دور معین، کدام توپ را می توان به داخل پاکت انداخت. توپ هایی که ممکن است در هر نوبت به داخل پاکت انداخته شوند، توپ های "روشن" هستند. به عنوان مثال، اگر یک توپ قرمز در پاکت قرار گیرد، باید یک توپ رنگی به دنبال آن باشد که به نوبه خود باید یک توپ قرمز به دنبال داشته باشد. اگر توپ اشتباهی وارد حفره شود، این یک "خطا" در نظر گرفته می شود و بازیکن برای به داخل پاکت انداختن توپ امتیازی دریافت نمی کند.

 

بازی‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند زیرمجموعه بیلیارد پول (Pool Billiard) قرار بگیرند، اما در بیلیارد پول مستقیم، بازیکنان می‌توانند با پرتاب توپ‌ها به پاکت های (حفره ها) میز امتیاز کسب کنند (به نام «pocketing» توپ). قبل از بازی، بازیکنان توافق می کنند که به تعداد معینی امتیاز برسند تا برنده اعلام شوند (یک بازی معمولی صد امتیاز است، در حالی که یک بازی حرفه ای معمولاً صد و پنجاه امتیاز است). بازیکنان می توانند هر توپ روی میز را به داخل حفره بیاندازند و هر توپی که با موفقیت وارد پاکت شود یک امتیاز به بازیکن می دهد.بیلیارد پول مستقیم یک بازی «call-pocket» است، به این معنی که بازیکنان باید قبل از شلیک، اعلام کنند که قصد دارند که چه توپی، در کدام حفره برود. برای موفقیت آمیز بودن ضربه و کسب امتیاز، توپ مورد نظر باید به حفره مورد نظر برسد.راهنمای خرید میز بیلیارد و میز اسنوکردر هنگام خرید میز اسنوکر و بیلیارد نکاتی را می بایست مدنظر قرار داد تا بهترین خرید، حاصل شود. در ابتدا، اسنوکر و بیلیارد هر دو به یک میز با کیفیت بالا برای ارائه بهترین بازی ممکن، بستگی دارند. میزهای با کیفیت بالا، سطح بازی را ارتقا می دهند؛ به همین جهت اهمیت دارد که پوشش بکار برده شده بر روی سطح میز از چه جنسی و با چه کیفیتی است. کیفیت پوشش سطح میز، بر نحوه حرکت توپ در سطح، پس از ضربه بازیکن تأثیر مستقیم می گذارد.از سوی دیگر سطح میز نیز مهم است. حتی یک شیب جزئی می تواند بر چرخش توپ و دقت یک ضربه تأثیر بگذارد و اینجاست که کیفیت ساخت و سابقه شرکت تولید کننده مطرح و حائز اهمیت می شود.

بیلیارد9 تولید کننده انواع میز اسنوکر و میز بیلیارد و لوازم جانبی آن هاست که در عین حفظ کیفیت محصول، مناسب ترین قیمت میز اسنوکر و بیلیارد را ارائه می دهد.بیلیارد9 در زمینه فروش میز بیلیارد و اسنوکر بسیار موفق بوده و سابقه درخشانی در این حوزه دارد، چرا که تفاوت جزئی این دو میز و بازی هیجان انگیز را درک کرده و به طور تخصصی در طراحی این دو نوع میز، تفاوت ها را اعمال نموده است. فروش میز اسنوکر و لوازم جانبی آن در سایت بیلیارد9 قابل مشاهده و بررسی است و خریداران می توانند با مراجعه به بیلیارد ناین، از قیمت میز بیلیارد و اسنوکر اگاه شوند.جمع بندی:
 1. میز اسنوکر از میز بیلیارد بزرگتر است. توپ‌ها کوچک‌تر، حفره ها باریک‌تر و سر حفره به صورت منحنی ساخته شده است. در حالی که در میز بیلیارد، توپ ها بزرگ تر، حفره ها عریض تر و سر حفره ها به صورت زاویه دار طراحی شده اند.

 2. بیلیارد در ایالات متحده محبوب است، در حالی که اسنوکر بازی انتخابی در بریتانیا و مستعمرات سابق آن در کانادا، استرالیا و هند و همچنین خاورمیانه و اروپا است.

 3. اندازه رسمی مجاز برای میز بیلیارد 8 فوت برای بازی های عادی و 9 فوت برای بازی های مسابقات است. در مورد اسنوکر، اندازه ها برای میزهای آمریکایی 10 فوت و برای میزهای بریتانیایی 12 فوت است.

 4. حفره های گوشه در مورد میزهای بیلیارد نسبت به حفره های کناری کوچکتر هستند در حالی که در مورد اسنوکر همگی یک اندازه می باشند. 

 5. علامت گذاری میز نیز برای دو بازی متفاوت است.

 6. نسبت سطح بازی میزهای بیلیارد همیشه 2:1 است (در میزهای 9 فوتی، 8 فوتی و 7 فوتی خود). 5 میز پا.

   

پست های مرتبط

تن‌ آسا بهترین تولید کننده دستگاه بدنسازی خانگی و باشگاهی
تن‌ آسا بهترین تولید کننده دستگاه بدنسازی خانگی و باشگاهی
درباره ما
درباره کفش ورزشی اولدوز آراز

درباره کفش ورزشی اولدوز آراز

تولیدی اولدوز آراز، تولید کننده انواع کفش ورزشی فوتبال،سالنی نوع مردانه، زنانه، بچه گانه می باشد برندهای کفش نایک، کفش لوتو، کفش وردکاپ از جمله تولیدات به روز ما می باشد

نمونه محصولات اولدوز آراز

 • کفش ورزشی
 • کفش ورزشی فوتبال
 • کفش سالنی
 • و...

 

پربازدید
درباره کفش ورزشی اولدوز آراز
درباره کفش ورزشی اولدوز آراز

2018-08-30 10:11:44

کفش ورزشی مردانه ارزان
کفش ورزشی مردانه ارزان

2018-11-15 18:31:53

کفش ورزشی مردانه ایرانی
چگونه کفش ورزشی مردانه ایرانی ارزان قیمت بخریم

2018-11-26 19:59:07

کفش ورزشی زنانه ارزان
کفش ورزشی زنانه ارزان

2018-11-27 17:14:25

کتونی فوتسال ارزان
کتونی فوتسال و باشگاه زنانه ارزان قیمت

2018-11-28 20:23:43

برچسب ها

تفاوت میز بیلیارد و میز اسنوکر، میز بیلیارد، میز اسنوکر